e-shop

košík je prázdný

akční nabídka

Cleaman 1:109
naše cena 347 Kč
dodací lhůta 24 h
dop. prodejní cena ve studiu 0 Kč
naše cena na Internetu
(bez DPH)
347 Kč
naše cena na Internetu
(s DPH)
420 Kč
 
 
Ovladaè solária - recepèní 2.00
dop. prodejní cena ve studiu 8423 Kč
naše cena 5890 Kč
ušetříte 1296 Kč
sleva 15 %
dodací lhůta 24 h
naše cena na Internetu
(bez DPH)
5890 Kč
naše cena na Internetu
(s DPH)
7127 Kč
 

Nová Norma 0,3 W/m2 

Nová norma EU 0,3 W/m²   ČSN EN 60335-2-27 +A1

  

Od 23. červencem 2007 podléhají všechna nová solária prodávaná do zemí Evropské unie novým předpisům EU, které omezují intenzitu vyzařování UV záření způsobujícího erytém (zarudnutí kůže) na hodnotu 0,3 W/m2 Tato hodnota odpovídá polednímu slunci u Středozemního moře koordinátor SEF 1. Uvedenou normu musí splňovat všichni výrobci solárií a UV lamp, kteří prodávají své výrobky do zemí EU. Pro konečného uživatele solárií by tato norma, která je přijata v České republice s platnosti od 01. 05. 2009, měla znamenat rozšíření povědomí o pozitivních účincích umělého a přírodního slunění, avšak vyvarovat se nadměrnému vystavování se záření. Osoby, které se opalují na sluníčku, jsou vystavovány záření, které se liší nejen každý den, ale i každou hodinu. Uživatelé solária mohou regulovat celý proces opalování které se vlivem nové normy stává šetrnější, jelikož dávku záření není možná překračovat v takové míře jako se doposud v některých salónech praktikuje.

Komise Evropské Unie nedávno zveřejnila limit intenzity záření pro solária, který v prosinci loňského roku doporučila pracovní skupina LVD ADCO Group, odpovědná za směrnice pro nízké napětí. V budoucnu se bude uplatňovat limit 0,3 W/m2. Podle Smlouvy o Evropské Unii se toto omezení síly záření způsobujícího zarudnutí kůže na 0,3 W/m2 stává od 01. 05. 2009 tohoto roku normou platnou v celé Evropě.

I použitá solária tak mohou bez problému novou normu splňovat většinou bez jakýchkoliv úprav. Je však důležité se obratit na odborného prodejce solárií, solárních UV trubic. 

                                      
Pro bezplatné poradenství  linkujte ZDE
 

1. Co znamená údaj 0.3 W/m2?

0.3 W/m2 vyjadřuje tzv. referenční intenzitu vyzařování slunce (SEF 1), což je hodnota, která je uvedena jako výchozí pro novou normu. Slunce vyzařuje energii intenzitou 0.3 W/m2 v pravé poledne na rovníku na hladině moře při bezmračné obloze.

2. Co znamená erythemální efektivní záření?

Efektivním zářením je míněno první ze všech záření, které způsobí proces nebo reakci. Schopnost záření způsobit opálení pokožky po vystavení prahové hodnoty záření se nazývá erythemální efekt.

3. A co zařízení, které mám v solárním studiu? Musím je nyní upravit?

V některých zemích bylo schváleno přechodné období 6 - 24 měsíců od zveřejnění vyhlášky. Nižší výkon může být dosažen použitím vhodných trubic. Pokud je solárium vybaveno také obličejovými zářiči, tzn. reflektory s filtračními skly tyto stanovují významným způsobem erythemální efektivní výkon. V mnoha případech, je výměna nebo vypnutí jednotlivých výkonových prvků snadná a dostačující i pro provozování solária dle nových norem. V některých případech u specifických typů solárií musí být také vyměněna filtrační skla vysokotlakých opalovačů obličeje.

4. Co bych měl vzít v úvahu, při koupi nového zařízení?

Pokud se chystáte nyní zakoupit nové solárium, mělo by splňovat nové normy ČSN EN . U  různých výrobců solárií nesou specifické označení např. 0.3-ready.

5. Pokud značně omezím výkon, bude solárium opalovat?

Dávka záření v soláriích zůstává stejná pro FOTOTYP II je to 250 J/m², FOTOTYP III 350 J/m², FOTOTYP IV 450J/m² tzn. stejný opalovácí efekt s prodlouženou dobou expozice v soláriu dle daného typu trubic splňující novou normu 0,3 W/m². Pokud se opalujete v poledne na rovníku, opálíte se do hnědého odstínu, pokud však na slunci zůstanete příliš dlouho přivodíte si sluneční úpal. Solária osazená UV trubicemi dle nové normy 0,3 opalují stejným způsobem, jako předtím. Opalovací časy v soláriích se prodlužují, i když existují různá nastavení v konfiguraci jednotlivých opalovacích jednotek. Průměr opalovací doby před zavedením nové normy byl cca 12 minut. Nová norma EU prodlužuje  opalovací časy na cca 15-20 minut. Vždy záleží na doporučených dobách expozice v soláriu výrobcem.

6. Můžu používat v soláriu svoje stávající silné UV trubice ?

I když mnoho prodejců nyní nabízí tzv. silné trubice, (1,4% - 2,0% - 3.6% ), které mají zvýšené procento UVB záření, které vede k nadměrnému růstu erythemálního efektivního výkonu. Vždy se řiďte doporučeným opalovácím časem výrobce solárních UV trubic a nepřekračujte doporučené doby expozice v soláriu. Dnes již  není doporučeno používání těchto trubic ani jejich výměna v budoucnu zejména v souladu s novou normou nebude možná.

7. Přibudou další omezení např. úprava opalovací doby?

Rozumné opalování závisí na mnoha různých faktorech. Mezi něž patří především typ pokožky uživatele, opálení, zdravotní stav ( nachlazení, další zdravotní rizika ) a také zda užívá určité léky ( např. světlocitlivé složení určitých léků, atd.). Pokud

8. Nezničí nové normy EU nás provozovatele solárních studií?

Určitě ne, pouze dochází k šetrnějšímu a v zásadě i bezpečnějšímu opalování. Dnes je hlavním rysem provozovatelů solárních studií spokojenost zákazníků. Zajisté dojde k prodloužení opalovací doby, což se časem stane standardem. Nové normy Evropské Unie v opalování v soláriích nemají v úmyslu zničení solárních studií, ale jsou tu pro ochranu zákazníků. Naopak nové normy Evropské Unie otevírají cestu novým šancím.

Přínosem nové normy v opalování potažmo vyzařování solárií je zastaven hon za stále se zvyšující opalovací výkon solárií, který se (i díky tlaku některých návštěvníků solárií, kteří žádají stále něco novějšího, výkonnějšího, rychlejšího) neustále nekontrolovaně zvyšoval.

 Je třeba si uvědomit, že péče o opálenou pokožku není jednorázovou záležitostí. Tak jako narostou vlasy, nehty, vousy tak i opálená pokožka není na věky. Díky omezení výkonu solárií je třeba úměrně prodloužit opalovací čas dle typu a výkonu solária a návštěvy dle potřeby opakovat. Mezi samozřejmé, ale často opomíjené skutečnosti patří používání vhodné solární kosmetiky.

 Tak jako se připravuje v jiných odvětvích péče o tělo například plán pro posilování, kondiční cvičení, tomu přizpůsobený kalorický jídelníček, tak i pro opalování v soláriu je vhodné a neméně důležité nechat si odborně zpracovat opalovací program a brát všechny relevantní faktory v úvahu.

 

Rozumné šetrné a bezpečné opalování je velmi individuální a je závislé na mnoha různých faktorech !

V praxi nová norma znamená pouze snížení opalovacího efektu trubic a prodloužení opalovacího času přibližně o 20 – 25%, Nejdůležitějším faktorem je správné nastavení opalovacího času dle individuálních potřeb každého zákazníka.

9. Jsou nějaké speciální sady pro úpravu solárií?

Většina světových výrobců solárií např. ERGOLINE, MEGASUN, SOLTRON, LUXURA se snaží vyjít svým zákazníkům vstříc a potřebné sady pro úpravu solárií nabízí za zajímavé a dostupné ceny. -  pro více informací linkujte ZDE

Pro více informací nás můžet kdykoli telefonicky kontaktovat popř vyplnit kontaktní formulář.

 
 

Kontaktní formulář


 *


 ** povinné údaje
klientská zóna
e-mail
heslo
Zobrazit aktuální akci